vakvezető kutya
Tudom, hogy ez sok embernek nehéz, főleg azoknak, akik később vagy fokozatosan veszítik el a látásukat. De az utcán is bátran vegyék elő a fehér botot, a reakciókat meg lehet szokni, és szerintem sokkal kellemetlenebb helyzetbe lehet kerülni, ha nincs nálunk vagy csak összecsukva tartjuk.
Ha érdekel, hogy hogyan lehet a látás elvesztését elfogadni, megtanulni vele együtt élni, szeretettel ajánlom ezt az interjút Puskás Antallal!
Biztosan volt már veled is olyan, hogy az utcán valakinél fehér botot látsz. Szeretnél segíteni, de fogalmad sincs hogyan. Esetleg kaptál már néhány kellemetlen visszautasítást és félsz újra próbálkozni... Akármelyik is legyen a helyzet, írok most neked néhány aranyszabályt arról, hogy mit tegyél és mit ne.
Minden vak ember más és más, de azért van néhány alapvetés.
Az út közepén hagyott elektromos rollerek...
Én örülök, hogy valaki felhozta ezt a problémát, mert én Budapesten élőként sokszor tapasztalom azt, hogy egy ilyen roller az út közepén van. Előfordult, hogy fel is borítottam egyet, amiből szerencsére nem történt baleset (de történhetett volna).
Nyilván vakvezető kutyussal ez még veszélyesebb, hiszen könnyen ráeshet.
Szerencsére most már elég szigorúan veszik, hogy a rollereket a kijelölt helyre tegyék vissza; de kérlek, ha használjátok, ti is figyeljetek rá!
Csilla
Vakvezető = kutya taxi? Miért nem ugat annyit a kutyus, ahányas busz jön?
Miben tud segíteni és miben nem?
Ha többet szeretnél tudni a vakvezető kutyák kiképzéséről, a parancsokról, hogy miben tud segíteni egy ilyen kutyus és miben nem, akkor szeretettel ajánlom ezt a cikket!
Csilla
Ti ismeritek a Loyalty is Royalty kampányt?
Hírességek fognak össze, hogy minél több vakvezető kutyát képezhessenek.